Виховний захід приурочений вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотні

20 лютого 2024 р. у рамках проходження виробничої цільової педагогічної практики в закладах загальної середньої освіти студенткою групи СОІз–31 спеціальності 014 Середня освіта (Історія) ОР «Бакалавр» Лілією Гадомською (керівник-методист – доцент Андрій Королько) проведено виховний захід до 10-тої річниці вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні з учням 5-А класу Чортківської гімназії №2 Чортківської міської ради Тернопільської області.

Мета і завдання організації цього виховного заходу включала в себе такі складові:

– Вшанування пам’яті героїв: проведення події з метою віддання належної шани і вшанування Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя за ідеали свободи та незалежності України.

– Формування патріотичних цінностей: спрямування на заохочення любові та відданості до Батьківщини серед учасників заходу, створення патріотичного настрою та розуміння важливості бережливого ставлення до своєї країни.

– Виховання громадянської свідомості: посилення усвідомлення важливості активної участі у громадському житті, розвитку громадянських якостей та відповідальності перед суспільством.

– Підняття історичної свідомості: надання можливості учасникам ознайомитися з подіями Революції Гідності, розширення їхнього розуміння історії та виявлення впливу цих подій на сучасність.

– Сприяння єднанню громади: створення атмосфери єднання та спільності серед учасників заходу, сприяння формуванню єдиного фронту в пам’ять та підтримку Героїв Небесної Сотні.

Спочатку студентка-практикантка представила коротку розповідь про цю подію, після чого відбулося бліц-опитування з використанням методу «Мікрофон», де діти мали змогу демонструвати свої знання щодо історії події. Пізніше учасники мали змогу виступити з віршами та переглянути відео «Люди творять свою історію», яке містило опитування однолітків щодо їхньої думки про події, що відбулися під час Революції Гідності. Після перегляду відео учні та вчителі обійнялися, – це чудово, що учасники заходу виявили таку солідарність та єдність після перегляду відео. Згуртованість та взаємопідтримка важливі для будь-якого суспільства, особливо в часи випробувань чи кризи. Спільні моменти, які нагадують про національну гордість та об’єднують людей навколо спільних цінностей, мають великий потенціал для підтримки та зміцнення духу громади. Нехай ця єдність служить силою для подальших зусиль у будівництві кращого та єдиного майбутнього для України.

В кінці виховного заходу всі присутні молитвою та хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих за нашу Батьківщину.