Стартувала історико-краєзнавча практика студентів у Центрі патріотичного виховання учнівської молоді імені Степана Бандери

6 лютого 2023 р. розпочалася виробнича історико-краєзнавча практика в закладах позашкільної освіти для студентів другого курсу спеціальності 014 Середня освіта (Історія) ОР «Бакалавр» (денна і заочна форма навчання). Однією із баз практики виступає Центр патріотичного виховання учнівської молоді імені Степана Бандери Івано-Франківської міської ради. Цього дня відбулася зустріч керівників-методистів практики доцента кафедри історії України і методики викладання історії Королька А.З. і старшого викладача цієї ж кафедри Паски Б.В. з керівництвом закладу позашкільної освіти. Під час наради, на якій були присутні і студенти-практиканти, обговорювалися питання проходження виробничої практики.

У вступному слові директор Центру патріотичного виховання учнівської молоді імені Степана Бандери Івано-Франківської міської ради Наталія Вікторівна Гурик відзначила, що цей заклад позашкільної освіти функціонує відповідно до Законів України «Про освіту», «Положення про Центр патріотичного виховання», «Про позашкільну освіту», «Концепції національно-патріотичного виховання молоді» та інших законодавчих документів нашої держави. Початок відліку роботи ЦПВУМ припадає на 2009 р. У своїй основі він веде військово-патріотичну та історико-краєзнавчу підготовку учнівської молоді. У Центрі успішно функціонують історико-краєзнавчі та військово-патріотичні гуртки «Історичні постаті», «Джура», «Юні екскурсоводи», «Юні музеєзнавці», «Історичне краєзнавство», «Наш край», «Спадкоємці», реалізуються проєкти «Ми з України» і «Пам’ять заради майбутнього» (курс з вивчення історії м. Івано-Франківська «Мій Івано-Франківськ»). У рамках роботи Центру діє учнівське об’єднання «За честь! За славу! За народ!».

Після цього виступили керівники-методист практики Андрій Королько і Богдан Паска, відзначивши про важливість проходження цієї практики студентами спеціальності 014 Середня освіта (Історія) ОР «Бакалавр». Проведено розподіл студентів на практику. Зокрема, учителі історії, керівники гуртків ЦПВУМ працюватимуть із студентами-практикантами над реалізацією цікавих історико-краєзнавчих проєктів: Остапчук Н.М. (гуртки «Історичне краєзнавство» і «Наш край») – із студентами Павлишин С.Р., Дячуком Б.М., Кустрьо Б.Ю.; Зварун Н.Р. (гуртки «Історичне краєзнавство» і «Джура») із Гуменюк Ю.М., Заліщук І.В. і Гаусбергер Р.Й.; Дідик В.М. (гурток «Юні музеєзнавці») із Зітинюк І.Р., Клюс І.В. і Кричфалушій Д.С.; Школьна О.С. (гурток «Юні екскурсоводи») із Гуменюком Н.Ю., Скрипник А.І. і Псуй Н.В.; Дем’янів Ю.І. (гуртки «Історичні постаті» і «Джура») із Буряк В.В., Стадник А.Р. і Улинець К.Ю.; Максимець Б.В. (гурток «Спадкоємці») із Кушнір Д.Д., Варухою В.В., Мужиком Р.П.

Практика триватиме два тижні, з 6 по 17–18 лютого 2023 р. Віримо, що студенти зуміють ефективно спостерігати й аналізувати заняття керівників гуртків, творчо використовувати їх досвід роботи; як найкращим чином зможуть оволодіти уміннями самим якісно проводити гурткові заняття різних типів, пов’язані з вивченням рідного краю. Надіємося, що працівники Центру патріотичного виховання учнівської молоді імені Степана Бандери Івано-Франківської міської ради створять сприятливі умови для подальшого розвитку, закріплення і удосконалення педагогічних вмінь студентів-практикантів, сформованих у процесі попереднього теоретичного та практичного навчання у виші.