Обговорення проблеми колаборантства в період широкомасштабної російсько-української війни 2022 р.

26 грудня доц. кафедри історії України і методики викладання історії Тамара Галицьк-Дідух обговорювала зі студентами ІV курсу спеціальностей 014 Середня освіта (Історія) і 032 Історія та археологія ОР «Бакалавр» проблему колаборантства в період широкомасштабної російсько-української війни 2022 р. 15 березня набув чинності Закон України від 03.03.2022 р. № 2108-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення кримінальної відповідальності за колабораційну діяльність», яким в Україні передбачено кримінальну відповідальність за вчинення низки діянь, що сприяють збройній агресії на території України. Студенти спільно з викладачем аналізували причини підтримки колаборантами рішень та/або дій держави-агресора, збройних формувань та/або окупаційної адміністрації держави-агресора; особливості співпраці з державою-агресором, збройними формуваннями та/або окупаційною адміністрацією держави-агресора; збирали інформацію про діяльність окремих колаборантів. Разом з тим характеризували роботу українських партизан на тимчасово окупованих територіях, спрямовану на ліквідацію відвертих колаборантів. Саме боротьба під окупацією є одним із суттєвих елементів єдності боротьби українського народу проти московського агресора.