Участь у Міжнародній науковій конференції з нагоди 160-ї річниці Січневого повстання

Завідувач кафедри історії України і методики викладання історії Райківський І.Я. 30 травня 2023 р. взяв участь у Міжнародній науковій конференції «Українські виміри Січневого повстання 1863 р.», організованої Інститутом історії України НАН України (голова оргкомітету – Реєнт Олександр Петрович, член-кореспондент НАН України, доктор історичних наук, професор, заступник директора Інституту історії України НАН України). Конференція проводилася в онлайн-форматі й була приурочена до 160-ї річниці від початку Січневого повстання – найбільшої визвольної акції поляків у ХІХ ст., що мала вагомий вплив на розвиток не лише польського національного руху, але й національно-визвольної боротьби українців проти спільного ворога – російського царизму.

На запрошення організаторів І.Я. Райківський виступив з доповіддю на тему «Вплив Січневого повстання 1863–1864 рр. на український національний рух останньої третини ХІХ – початку ХХ ст.», в якій розкрив місце і роль повстання в активізації українського руху в Галичині останньої третини ХІХ ст. Усього в конференції взяло участь 22 учасники, доктори і кандидати наук, доктори філософії з міст Києва, Львова, Одеси, Луцька, Кам’янця-Подільського, Житомира, Волочиська, Умані, Черкас, а також українські дослідники з м. Варшави і м. Праги. За матеріалами конференції цього року планується видання збірника, індексованого в міжнародних наукометричних базах даних.