Вечір пам’яті, присвячений 95-ій річниці від дня народження Володимира Грабовецького

Сьогодні викладачі кафедри історії України і методики викладання історії Ігор Райківський та Олег Єгрешій взяли участь у вечорі пам’яті, присвяченому 95-ій річниці від дня народження доктора історичних наук, професора Володимира Васильовича Грабовецького (1928–2015). Захід пам’яті відбувся в Історико-меморіальному музеї Олекси Довбуша (м. Івано-Франківськ, вул. Мазепи, 1).

На початку заходу був прослуханий відеоролик «Світлини з життя, науково-педагогічної та громадської діяльності Володимира Грабовецького». Пізніше слово було надане сину вченого – кандидату історичних наук Богданові Грабовецькому, який подякував присутнім за плекання пам’яті про батька, розповів цікаві подробиці його життєдіяльності. Після цього на вечорі пам’яті виступили викладачі кафедри, колеги й учні В.В. Грабовецького: голова Івано-Франківської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, кандидат педагогічних наук Михайло Косило; завідувач кафедри історії України і методики викладання історії, доктор історичних наук, професор Ігор Райківський; український літературознавець, есеїст, кандидат філологічних наук, заслужений працівник культури України Євген Баран; письменник і краєзнавець Василь Бабій; директор Історико-меморіального музею Олекси Довбуша Юрій Срайчук; письменник-публіцист, педагог, ветеран спорту Михайло Шиптур; доцент кафедри історії України і методики викладання історії, кандидат історичних наук, доцент Олег Єгрешій. Доповідачі згадували про яскраві та маловідомі сторінки життя, діяльності та творчості Володимира Грабовецького, його друзів, колег-однодумців Юрія Сливки, Петра Арсенича, Богдана Гавриліва, Василя Бурдуланюка, яких серед нас уже немає. На завершення зустрічі було обговорено ідею проведення «Четвертих Грабовецьких історичних читань», які заплановано цьогоріч у грудні 2023 р. у смт Печеніжині – малій батьківщині Володимира Васильовича.