Участь у науковій конференції з нагоди вшанування пам’яті Героя України Романа Шухевича

5 березня 2024 р. в конференційному залі Історико-меморіального музею Степана Бандери в с. Старий Угринів Новицької територіальної громади Калуського району, на «малій батьківщині» видатного діяча українського інтегрального націоналізму, відбулася регіональна науково-практична конференція «Нові дослідження та маловідомі сторінки боротьби відділів УПА та збройного підпілля ОУН на теренах краю», приурочена 75-річчю загибелі головнокомандуючого УПА, провідника ОУН в Україні, Героя України Романа Шухевича. У конференції взяла участь магістрантка 1 курсу спеціальності «Середня освіта (Історія)», старша лаборантка кафедри історії України і методики викладання історії Іванна Палійчук. Тема її виступу «Ольга Ільків – громадська діячка, борець за незалежність України (1920–2021)» була присвячена непростій і героїчній долі колишньої зв’язкової Романа Шухевича Ольги Ільків, що попри арешт і тривале ув’язнення в радянських концтаборах, не зламалася, вона є прикладом для молодого покоління чесного і самовідданого служіння українській національній ідеї.

Серед доповідачів на конференції були відомі дослідники доктор історичних наук, професор Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Олег Малярчук, директор Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери Ярослав Коретчук, працівник музею, голова товариства «Меморіал» в м. Івано-Франківську, керівник комунального підприємства «Пам’ять» Василь Тимків, завідувач Історико-меморіального музею Степана Бандери в с. Старий Угринів Степан Лесів та ін. Іванна Палійчук продовжує займатися вивченням діяльності зв’язкових УПА та їх найближчого оточення, працює над магістерською роботою «Подружжя Катерини Зарицької і Михайла Сороки в національно-визвольній боротьбі ХХ ст.».