Творча історико-краєзнавча лабораторія в дії

Краєзнавча діяльність є однією з найважливіших складових в роботі не тільки навчальних закладів, громадських установ, але й бібліотек. Вже традиційно щороку під орудою доц. кафедри історії України і методики викладання історії Андрія Королька в рамках нормативного курсу «Історичне краєзнавство, музеєзнавство» студенти І курсу спеціальностей 014 Середня освіта (Історія) та 032 Історія та археологія Факультету історії, політології і міжнародних відносин знайомляться з фондами книгозбірні Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Івана Франка (директор Людмила Василівна Бабій). Цьому сприяє вже довголітня співпраця з працівниками відділу краєзнавчої літератури (завідувач відділу – Оксана Ігорівна Шаран), яка направлена на виховання у молодих людей патріотизму, національної свідомості, поваги до історії, традицій рідного краю, поширення краєзнавчих знань. Діапазон дидактичних форм роботи у царині історичного краєзнавства розширюється. Студенти у відділі краєзнавчої літератури обласної книгозбірні виконують низку індивідуальних самостійних робіт: здійснюють бібліографічний опис та анотації (виписки) історико-краєзнавчої літератури про свій населений пункт та рідний край; впорядковують матеріал розгорнутих історико-краєзнавчих робіт про свої рідні села й містечка; вивчають історико-краєзнавчу літературу щодо походження власного населеного пункту… А поки що на початку семестру – екскурсія для молодих людей по відділах обласної бібліотеки, методичний семінар з організації роботи студентів у відділі історико-краєзнавчої літератури.

Отже, творча історико-краєзнавча лабораторія Івано-Франківської обласної книгозбірні для студентів-істориків в дії. Вона займає гідне місце у творчому пошуку, сприяє якісному розвитку молодіжного культурно-просвітницького середовища, духовному збагаченню студентів. Бо саме з бібліотекою, інформацією, книгою, створюється успішне майбутнє кожної людини і всього суспільства.