Цікавий і пізнавальний онлайн-заняття тренінг «Обережно… Школа!!!»

28 січня 2021 р. доц. кафедри історії України і методики викладання історії Тамара Галицька-Дідух напередодні проходження виробничої цільової педагогічної практики в закладах загальної середньої освіти провела для студентів ІV курсу спеціальності 014 Середня освіта (Історія) ОР «Бакалавр» (денна і заочна форма навчання) онлайн заняття-тренінг під назвою «Обережно… Школа!!!».

Викладачка для студентів – майбутніх вчителів історії і суспільствознавчих предметів – донесла цікаву і вкрай потрібну інформацію, розкривши та докладно роз’яснивши всі тонкощі роботи молодих практикуючих педагогів зі школярами. Зокрема, доц. Т.В. Галицька-Дідух наголосила, що найефективніший спосіб домогтися поваги учнів – триматися гідно та ставитися з повагою до них, адже студенти-практиканти – молоді педагоги, майбутні вчителі – чомусь вважають, що вони кращі і розумніші за школярів, але треба визнати, що й учні у чомусь кращі за практикуючих студентів.

Викладачка відзначила, що не всі студенти-практиканти знають, що при взаємодії зі школярами слід дотримуватися моделі спілкування не просто «дорослий – дитина/підліток», а «особистість – особистість». Доц. Т.В. Галицька-Дідух подала низку порад і рекомендацій, як уникнути проблемних та конфліктних ситуацій з учнями.

Це тренінгове заняття для студентів було дуже цікавим, пізнавальним та корисним. Сподіваємося, що виробнича цільова педагогічна практика в ЗЗСО буде належним чином спрямована на конкретну професіоналізацію молодих педагогів-практикантів та збільшить можливості самореалізації майбутніх учителів, мобілізує особистісний потенціал та спонукатиме виявленню прихованих здібностей студента, забезпечить появі новаторських ідей у ситуації вирішення педагогічної проблеми, загалом допоможе усвідомленню та почуттю задоволення від власної діяльності.