Участь викладачів кафедри у роботі конференції, присвяченій вивченню повсякденного життя населення західних земель України

26 травня 2023 р. на кафедрі історії України та правознавства Дрогобицього державного педагогічного університету імені Івана Франка відбулася Міжнародна науково-практична онлайн конференція «Повсякденне життя населення західних земель України у перші повоєнні роки (1944–1953)». Її організаторами крім Дрогобицького вишу виступили: Львівський національний університет імені Івана Франка, Запорізький національний університет Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, Академія прикладних наук у м. Коніні, Південно-східний науковий інститут у м. Перемишлі та Центр східноєвропейських наукових студій. Відповідно до програми заходу обговорювались актуальні проблеми у межах пленарного засідання та тематичних секцій: «Теоретико-методологічні, історіографічні та джерелознавчі аспекти проблеми», «Політичні, економічні, соціально-демографічні, культурно-духовні, побутові умови повсякденного життя мешканців західноукраїнських земель у перші повоєнні роки». Оргкомітетові конференції подали понад 30 доповідей науковці із України (Тернополя, Дрогобича, Запоріжжя, Чернівців, Івано-Франківська, Львова, Луцька, Рівне та інших міст) та Польщі. Учасниками конференції було обговорено історичні (політичні, економічні, соціально-демографічні) умови формування повсякденного життя мешканців західноукраїнських земель в перші повоєнні роки; механізми державного регулювання повсякденності в СРСР; матеріально-просторова сфера повсякденного життя мешканців регіону; основні форми та методи організації економічного життя західноукраїнського соціуму; освітні практики та перспективи жителів Західної України у перші післявоєнні роки; стан охорони здоров’я у західноукраїнському регіоні; перетворення у релігійно-конфесійній сфері суспільного життя краю та їх вплив на місцевий соціум у 1944–1953 рр.

Одними із учасників конференції виступили доценти кафедри історії України і методики викладання історії Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, кандидат історичних наук Олег Ігорович Єгрешій (виступив із доповіддю на тему «Священик підпільної Греко-Католицької Церкви Ярослав Совяк: спроба відтворення повсякдення шляхом кримінальної справи») та Степан Йосипович Кобута (виступив на тему: «Адаптація галицької інтелігенції до повсякденного способу радянського життя у повоєнні 1944–1953 рр. (на прикладі правників Станіславської області)».